single

Aktor Danny Trejo opowiada o 51 latach trzeźwości.

W zeszłym tygodniu aktor Danny Trejo opowiedział w wywiadzie o tym, że od 51 lat jest trzeźwy. 75-letni aktor znany jest z ról w ponad 200 filmach, w tym w najbardziej znanych: Od zmierzchu do świtu, Heat, a ostatnio w Breaking Bad. Przypisując swoją karierę trzeźwości, Trejo usiadł w jednym z wywiadów, aby opowiedzieć o tym znaczącym kroku milowym.

"Możesz to zrobić, spójrz na mnie".

"Byłem jeszcze dzieckiem" - wyjaśnia. "Trafiłem do programu 12 kroków po tym, jak miałem poważny incydent".

Aktor zawsze otwarcie opowiadał o tym, że w latach 60. przebywał w więzieniu i wychodził z niego. Ponad dziesięć lat spędził w różnych więzieniach stanowych, w tym w San Quentin, gdzie odsiadywał wyroki za różne napady z bronią w ręku i przestępstwa narkotykowe. W trakcie odsiadki aktor został mistrzem boksu w więziennej lidze lekkiej, a następnie przystąpił do programu 12 kroków.

W czasie pobytu w więzieniu to właśnie odwiedzający i mówcy programu 12 kroków, którzy przychodzili na spotkania, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, pomogli Trejo uratować życie i doprowadzili go do trzeźwości. Dziś Trejo kontynuuje swoją działalność, odwiedzając te same zakłady karne i prowadząc w nich wykłady.

"Więzienie to najbardziej beznadziejne miejsce na świecie" - wyjaśnia. "W więzieniu poznałem niejakiego Johnny'ego Harrisa. Był mówcą i widziałem go w czterech różnych zakładach karnych, ale ja zawsze byłem więźniem" - powiedział. "Od 1963 r. jest moim sponsorem. Kiedy wracam, po prostu pokazuję im nadzieję. Możesz to zrobić, spójrz na mnie".

Chcąc dalej podążać drogą nowego życia, Trejo opuścił więzienie i został doradcą ds. narkotyków, oddając się tym, z którymi mógł się naprawdę związać.

W czasie pracy jako doradca Trejo odnalazł swoją szansę na zaistnienie jako aktor. W odpowiedzi na telefon od asystenta produkcji, który próbował zachować trzeźwość, Trejo znalazł się na planie filmu "Uciekający pociąg". Na planie został zwerbowany przez byłego współwięźnia, aby nauczył Erica Robertsa boksować na potrzeby jego roli w filmie. Reżyser był wówczas zadowolony z występu Trejo i włączył go do filmu jako boksera. Od tego momentu aktor stał się fenomenem, zdobywając role w setkach filmów.

"Bezpośredni rezultat pomocy innym".

"Wszystko, co dobrego mnie spotkało, stało się bezpośrednim wynikiem pomocy innym" - powiedział Trejo. "Moją pasją jest rozmawianie z młodymi ludźmi... Moje przesłanie brzmi: trzymanie się z dala od narkotyków i alkoholu oraz edukacja są kluczem do wszystkiego, co chcesz osiągnąć".

Obecnie przebywa na tournee prasowym w związku z rolą w nowym filmie Roba Zombie, 3 From Hell, Trejo dodał, że ponad półwieczna czystość nie byłaby możliwa bez pomocy jego rodziny. "Bóg obdarzył mnie wspaniałymi przyjaciółmi, wspaniałym systemem wsparcia i wspaniałymi ludźmi wokół mnie" - mówi Trejo. "Tego właśnie człowiek potrzebuje - wspaniałego systemu wsparcia".

Trejo jest nie tylko odnoszącym sukcesy aktorem, ale także początkującym przedsiębiorcą z czterema rozwijającymi się firmami, takimi jak Trejo's Donuts, Trejo's Tacos, Trejo's Cantina i Trejo's Cerveza.

Trejo nie zamierza się zatrzymywać w najbliższym czasie, ale zauważył, że jego trzeźwość jest siłą napędową jego kariery.

"Moje życie jest tak piękne, odkąd wyeliminowałem z niego alkohol i narkotyki".

View this post on Instagram

Świętowanie 51 lat bycia czystym i trzeźwym z chłopakami... #sobriety #celebration #dannytrejo

A post shared by Danny Trejo (@officialdannytrejo) on Sep 6, 2019 at 9:29am PDT