single

Czy hipnoza może pomóc w rzuceniu palenia?

Podczas leczenia chorób psychicznych i fizycznych coraz szersze zastosowanie znajduje dzisiaj hipnoza. Specjaliści od hipnozy oraz osoby, które poddały się leczeniu tą metodą przekonują, że może ona pomóc w walce z otyłością, pozbyciu się fobii czy przeżytej w dzieciństwie traumy. Okazuje się też, że hipnoza na rzucenie palenia również jest bardzo skuteczna.

Hipnoza jest narzędziem terapii, które ma pomóc pacjentowi w zerwaniu z różnymi nałogami. Pomaga wyjść z alkoholizmu i narkomanii. Hipnoza na rzucenie palenia także jest stosowana. Jest to metoda skuteczna, ale pod pewnymi warunkami. Na pewno na hipnozę mogą zdecydować się palacze, którzy chcą wyjść z nałogu, ale bak jest im silnej woli. Hipnozę stosuje się nie tylko na rzucenie palenia. Z bardzo dobrym skutkiem jest stosowana również w leczeniu erotomanii oraz w walce z otyłością. Nie wszystkie osoby są tak samo podatne na hipnozę. Dlatego jedni odczuwają jej pierwsze efekty niemal natychmiast po wyprowadzeniu ze stanu hipnozy, a inni muszą trochę poczekać. Większość osób podatnych na hipnozę potrzebuje trzech do pięciu sesji, aby odczuć jej pozytywne działanie.

Hipnoza – co to takiego?

Hipnoza to zmiana myślenia, odczuwania i postrzegania. Składa się z czterech elementów. Sugestia jest pierwszym z nich. Czwartym, niezwykle ważnym etapem hipnozy jest obraz. To właśnie od niego zależy to, czy sesja zakończy się sukcesem. Większość osób jest na hipnozę podatnych, ale są też osoby, które poddają się tylko relaksacji. Hipnoza nie jest metodą, z której może skorzystać każdy. Do osób, które na hipnozę nie powinny się decydować zalicza się kobiety w ciąży. Wywołane hipnozą emocje mogą być bardzo mocne i w efekcie mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwój nienarodzonego dziecka. Hipnoza nie jest również dla dzieci. Tutaj jednak zdania są podzielone. Jedni hipnoterapeuci są zdania, że hipnozie można poddać dzieci od 7. roku życia. Inni są jednak uważają, że dziecko powinno mieć ukończone 14 lat. Do osób, których nie powinno się poddawać hipnozie zalicza się  także osoby niewidome, cierpiące na depresje i epilepsję.

Hipnoza

Hipnoza a rzucenie palenie – co warto wiedzieć?

Hipnoza na rzucenie palenia w hejos.pl może okazać się bardzo skuteczna. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki. Osoby, które chcą rzucić palenie i zdecydowały się na hipnozę, mogą czuć się rozczarowane, jeśli metoda ta nie przyniesie oczekiwanych efektów. Decydując się na hipnozę palacze powinni mieć świadomość, że będzie ona skuteczna tylko wtedy, gdy faktycznie chcą rozstać się z nałogiem. U osób, które palenia nie chcą rzucić, które na hipnozę zdecydowały się wyłącznie w celu zadowolenia innych osób, mają bardzo nikłe szanse na zerwanie z nałogiem. Co więcej, u tych osób w wyniku hipnozy niechęć do rzucenia palenia może stać się jeszcze większa. Hipnoza odniesie więc skutek odwrotny od zamierzonego. Dla osób, które naprawdę chcą przestać palić, a brakuje im silnej woli, hipnoza jest metodą, którą warto wziąć pod uwagę. Dzięki hipnozie mogą rozstać się ze swoim nałogiem w stosunkowo łatwy sposób. Plusem hipnozy jest to, że pozwala ona pozbyć się emocji, które towarzyszą każdemu palaczowi, który odstawia papierosy. Efekty hipnozy na rzucanie palenia oceniane są bardzo dobrze. Warto dodać, że nawet ograniczenie liczby wypalanych papierosów może zostać przez wiele osób uznane za ogromny sukces hipnoterapii. Na pewno warto tę formę terapii wypróbować.

Jak często należy korzystać z hipnozy, aby rzucić palenie?

Trudno jest powiedzieć, ile sesji musi przejść dana osoba, aby skutecznie odstawić papierosy dzięki hipnozie. Wielu renomowanych hipnoterapeutów oferują jednorazową sesję, która wspomaga rzucanie palenia. Sesja taka na ogół jest bezpłatna i jest rodzajem konsultacji. Dla hipnoterapeuty jest ona okazją do tego0, aby poznać powody, dla których palaczka/palacz chcą zerwać z nałogiem. Pożądany efekt mogą przynieść nawet dwie sesje. Oczywiście nie dzieje się tak w każdym przypadku. Praca z nałogiem może zająć znacznie więcej czasu. Na ogół wystarcza trzy, czasem cztery sesje. W hipnozie na rzucanie palenia mogą zostać zastosowane bardzo różne techniki. Niektórzy hipnoterapeuci sięgają po techniki awersyjne, które polegają na tym, że palaczka/palacz jest konfrontowana ze szkodliwymi skutkami palenia papierosów. Sesja może obejmować także techniki wizualizacji, sugestie oraz pozytywne afirmacje. Po zastosowaniu hipnozy osoba rzucająca palenie nie odczuwa żadnego, nawet najmniejszego, dyskomfortu po kilku dniach bez papierosa.