single

Dyrektor generalny HQ Trivia umiera z powodu przedawkowania

NBJeśli

jesteś fanem technologii lub nawet lubisz gry typu trivia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że słyszałeś lub nawet grałeś w popularną grę o wygrywanie pieniędzy, HQ. Podczas gdy dwa razy dziennie widzimy, jak gospodarz Scott Rogowsky rzuca tandetne kalambury i przezabawne dowcipy o tacie, w niedzielne popołudnie gra poniosła ogromny cios.

Strata dla HQ Trivia

Colin Kroll, współzałożyciel Vine i dyrektor generalny popularnej gry HQ Trivia, zmarł w niedzielę rano z powodu rzekomego przedawkowania narkotyków, według wielu doniesień.

34-latek został znaleziony w sypialni swojego nowojorskiego mieszkania przez funkcjonariuszy policji przeprowadzających kontrolę stanu zdrowia, po tym jak jego dziewczyna zadzwoniła z prośbą o nią, NYPD powiedział w oświadczeniu, wydanym przez TMZ.

"Dzisiaj dowiedzieliśmy się o śmierci naszego przyjaciela i założyciela, Colina Krolla, i z głębokim smutkiem żegnamy się z nim", powiedziała rzeczniczka HQ Trivia w oświadczeniu. "Nasze myśli kierują się do jego rodziny, przyjaciół i bliskich w tym niezwykle trudnym czasie".

Urzędnicy badają śmierć Krolla jako oczywiste przedawkowanie narkotyków, ponieważ biała substancja w kopercie została znaleziona obok jego ciała, gdy został znaleziony, organy ścigania powiedziały.

W niedzielę po południu HQ Trivia potwierdziło na Twitterze śmierć dyrektora generalnego.

Dowiedzieliśmy się dzisiaj o śmierci naszego przyjaciela i założyciela, Colina Krolla, i z głębokim smutkiem żegnamy go. Nasze myśli kierujemy do jego rodziny, przyjaciół i bliskich w tym niezwykle trudnym czasie.

- HQ Trivia (@hqtrivia) 16 grudnia 2018 r.

Dążenie do sukcesu

Po współzałożeniu popularnej aplikacji do tworzenia 6-sekundowych filmów wideo, Vine, Kroll stał się sławny w świecie technologii. Młody przedsiębiorca został jednak zwolniony z Vine po otrzymaniu skarg na złe zarządzanie i doniesień, że swoim zachowaniem wprawiał w zakłopotanie niektóre koleżanki z pracy. W 2012 roku Twitter wykupił Vine, a cztery lata później zamknął aplikację.

Nie przeszkodziło to jednak Krollowi. Wraz ze swoim partnerem biznesowym Rusem Yusupovem założył firmę Intermedia Labs, która stoi za popularną grą HQ Trivia. Gra odniosła sukces w 2017 r., a na początku 2018 r. znalazła się na szczycie listy darmowych aplikacji do gier firmy Apple. W sierpniu, po burzliwej debacie na temat przyszłości HQ, Kroll został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego w nadziei, że nowy dyrektor generalny będzie w stanie uruchomić więcej gier trivia jako sposób na walkę z malejącą oglądalnością HQ.

Pionier i twórca zmian

"Colin był niezwykle utalentowanym, ciepłym i troskliwym człowiekiem i będzie mi go brakowało" - powiedział Cyan Banister, inwestor HQ z Founders Fund, który jest obserwatorem w zarządzie firmy. "To zbyt bolesne i zbyt wczesne, aby mówić o czymkolwiek innym, ale moje myśli są z jego rodziną i resztą zespołu".

Nie ulega wątpliwości, że Kroll pozostawił ogromny wpływ na innych wokół siebie, a także na świat technologii. Był znany jako silny inżynier i dokonał tego, co udało się niewielu przedsiębiorcom: Stworzył branżowe hity w postaci Vine i HQ Trivia. Tak jak Vine odcisnął ogromne piętno, przyczyniając się do powstania pokolenia internetowych celebrytów i twórców, tak niektórzy uważają, że interaktywne teleturnieje HQ Trivia mogą być przyszłością telewizji.

Ponieważ kolejna osoba odeszła zbyt wcześnie z powodu przedawkowania narkotyków, jasne jest, że zapał i sukces Krolla zostaną na zawsze zapamiętane jako pioniera i twórcę zmian w branży technologicznej.