single

Lekarze Caron są certyfikowani w wielu dziedzinach: Dlaczego ma to znaczenie dla odzyskania zdrowia

Wybór odpowiedniego specjalisty medycznego, który pomoże Ci w powrocie do zdrowia może być przytłaczającym procesem. Kiedy podejmiesz decyzję, skąd wiesz, że otrzymasz opiekę najwyższej jakości? Certyfikacja zarządu jest jednym ze wskaźników, które można szukać przy wyborze lekarza w każdej specjalności. Tutaj omówimy, co oznacza certyfikacja zarządu i dlaczego jest to ważne w leczeniu uzależnień.

Jaka jest różnica między licencją medyczną a certyfikatem komisji?

Wszyscy lekarze w Stanach Zjednoczonych muszą przejść rygorystyczne szkolenie, zanim otrzymają licencję medyczną i zaczną leczyć pacjentów. Po ukończeniu szkoły medycznej, standardowe szkolenie obejmuje staż, szkolenie rezydenckie i dodatkowe wykształcenie medyczne. Każdy lekarz musi następnie zdać ogólny egzamin, aby uzyskać licencję w stanie, w którym chce praktykować medycynę. Lekarze, którzy chcą zrobić dodatkowy krok, aby zademonstrować swoją wiedzę w danej specjalności - takiej jak pediatria, dermatologia, psychiatria, medycyna uzależnień, anestezjologia - decydują się na uzyskanie certyfikatu zarządu. Nie wszyscy licencjonowani lekarze posiadają certyfikat zarządu.

Co to jest certyfikacja rady?

Certyfikacja przez komisję jest procesem dobrowolnym, wymagającym dalszego szkolenia, specyficznego dla danej specjalizacji, w celu zdania egzaminu przez komisję. Certyfikacja komisji informuje pacjentów i organizacje opieki zdrowotnej, że wybrani przez nich specjaliści posiadają wyjątkowe umiejętności i wiedzę w swojej dziedzinie, utrzymują swoją wiedzę specjalistyczną i spełniają standardy certyfikacji ustanowione przez komisję złożoną z ich rówieśników.

American Board of Medical Specialties (ABMS) oferuje certyfikację w 40 specjalnościach i 88 podspecjalizacjach. Istnieją 24 rady członkowskie ABMS, które pracują nad stworzeniem najwyższych standardów zawodowych dla swoich lekarzy. Poprzez program ABMS dla utrzymania certyfikacji, członkowie otrzymują ciągłe szkolenia i oceny, aby zapewnić, że nadal spełniają wymagania dotyczące kompetencji i zapewniają najwyższą jakość opieki nad pacjentami. Pacjenci mogą być pewni, że lekarze z certyfikatem, znani również jako dyplomowani, wykazali się zaangażowaniem w uczenie się przez całe życie, zapewniając wyższy standard opieki nad pacjentem i znając najnowsze osiągnięcia w swojej dziedzinie.

Skąd wiadomo, czy lekarz posiada certyfikat zarządu?

Aby dowiedzieć się, czy lekarz jest certyfikowany przez komisję, ABMS zapewnia łatwe w użyciu narzędzie do wyszukiwania online, które wymaga podania imienia i nazwiska lekarza, stanu, w którym jest on licencjonowany, oraz jego specjalności. Sprawdzanie statusu certyfikacji zarządu zapewnia, że otrzymasz najwyższą jakość opieki. Istnieją inne rodzaje certyfikacji zarządu dostępne dla lekarzy w USA, w tym American Board of Physician Specialties (ABPS), ale ABMS jest uważany za złoty standard.

Dlaczego certyfikacja zarządu ma znaczenie w leczeniu uzależnień?

Jeśli chodzi o leczenie uzależnień, konieczne jest leczenie całego pacjenta, zarówno umysłu, jak i ciała. Programy Caron dotyczące zaburzeń w używaniu substancji obejmują detoks medyczny, leczenie farmakologiczne i terapię poznawczo-behawioralną. Ponieważ Caron ma kilku lekarzy na etacie, którzy są wielokrotnymi lekarzami i posiada centrum medyczne na miejscu, możemy zapewnić leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu, jak również współistniejących warunków, takich jak przewlekły ból lub zaburzenia zdrowia behawioralnego. Mamy zasoby, aby odpowiednio leczyć pacjentów z problemami medycznymi.

W Caron, nasi lekarze są certyfikowani w wielu dziedzinach, w tym kardiologii, medycynie ratunkowej, medycynie uzależnień, anestezjologii, psychiatrii, medycynie wewnętrznej i medycynie integracyjnej. Dzięki temu, że wielu lekarzy posiada podwójne lub potrójne certyfikaty, Caron ma wyjątkowe kwalifikacje, aby zaspokoić indywidualne potrzeby każdego pacjenta w trakcie procesu leczenia.