single

Myślisz o rzuceniu kokainy? Dlaczego uzyskanie pomocy jest kluczem do komfortu i bezpieczeństwa

Podjęcie decyzji o zaprzestaniu używania kokainy jest dużym krokiem w kierunku wyzdrowienia dla każdego, kto cierpi z powodu uzależnienia od kokainy. Zalecanym następnym krokiem jest szukanie profesjonalnej pomocy, aby rozpocząć proces detoksu medycznego i leczenia uzależnień. Jeśli ty lub ukochana osoba zastanawiacie się, jak rzucić kokainę bez odwyku, jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę.

Detoks kokainy w domu może być niebezpieczne

Jeśli zdecydujesz się rzucić używanie kokainy "na zimno", możesz doświadczyć nieprzyjemnych fizycznych i behawioralnych objawów odstawienia, takich jak gorączka, senność, silne pragnienie kokainy, depresja, niepokój i agresja. Chociaż objawy odstawienia kokainy są ogólnie uważane za łagodniejsze niż te, które występują w przypadku wielu innych narkotyków, mogą one trwać do kilku tygodni. Należy również zauważyć, że poważne komplikacje medyczne stają się coraz bardziej powszechne ze względu na zwiększone występowanie Fentanylu w kokainie. Fentanyl jest niezwykle niebezpiecznym syntetycznym opioidem, który jest powszechnie mieszany z kokainą, heroiną i metamfetaminą, aby uczynić je tańszymi i silniejszymi. Według CDC, Fentanyl jest jednym z najczęstszych leków zaangażowanych w zgony z powodu przedawkowania.

Z nadzorem pracownika medycznego, potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne detoksu mogą być monitorowane i leczone w razie potrzeby. Kiedy wchodzisz do programu leczenia uzależnienia od kokainy, masz wsparcie terapeutów i zespołu medycznego, który może przepisać leki komfortowe, aby zmniejszyć skutki wycofania. Mogą również bezpiecznie leczyć wszelkie komplikacje, które mogą wynikać z jednoczesnego zdrowia psychicznego lub warunków fizycznych.

Rzucanie kokainy wymaga ciągłego wsparcia

Przezwyciężenie uzależnienia jest znacznie trudniejsze, gdy robisz to sam. Kiedy ktoś cierpiący na uzależnienie od narkotyków lub alkoholu kończy kompleksowy program leczenia, są one znacznie mniej prawdopodobne, aby powrócić. To dlatego, że mają silny system wsparcia w miejscu, które mogą obejmować przyjaciół, rodzinę, wykwalifikowanych dostawców opieki zdrowotnej i doradców nadużywania substancji, jak również grup wsparcia, takich jak Anonimowi Kokaina.

Droga do odzyskania uzależnienia nie kończy się po detoksie. Pacjenci potrzebują ciągłego wsparcia, aby nauczyć się, jak radzić sobie z głodem kokainy, jak radzić sobie z wyzwaniami w swoim życiu w zdrowy sposób i jak unikać czynników powodujących nawrót. Wykazano, że ambulatoryjne opcje leczenia, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, są bardzo pomocne w procesie zdrowienia, dostarczając pacjentom narzędzi potrzebnych do przystosowania się do dobrego samopoczucia.

Jak bezpiecznie przestać używać kokainy

Kiedy jesteś gotowy do zaprzestania używania kokainy, ważne jest, aby poprosić o pomoc. Dotrzyj do zaufanych przyjaciół lub członków rodziny i porozmawiaj z lekarzem lub znajdź ośrodek leczenia od razu. Po dokonaniu oceny przez kompetentnych specjalistów, mogą oni pomóc Ci określić kolejne kroki na Twojej drodze do szczęśliwego, zdrowego życia.

Bez względu na to, czy potrzebujesz leczenia ambulatoryjnego czy stacjonarnego, kompleksowa filozofia leczenia w Caron obejmuje detoks medyczny, jak również doradztwo i edukację, aby zapewnić Ci największe szanse na sukces. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi z powodu uzależnienia od kokainy, skontaktuj się z Caron już dziś, aby uzyskać więcej informacji.