single

Odzyskanie radości w tym sezonie wakacyjnym

Wszyscy doświadczamy trudności - od drobnych przykrości po poważne trudności - które mogą sprawić, że radość stanie się nieuchwytna. Jako społeczeństwo, wciąż jesteśmy w trakcie wychodzenia z traumy zbiorowej pandemii, która może pozostawić nas wyczerpanych i rozżalonych, i musimy uznać rolę, jaką to odgrywa w tym, jak się czujemy i doświadczamy świata. Ponadto, wiele osób błędnie rozumie naturę radości.

Amerykańska kultura mówi nam, że radość powinna być bezwysiłkowa i powinna pojawiać się wraz z wydarzeniami takimi jak święta czy specjalne okazje. To prawda, że są chwile, kiedy radość po prostu się pojawia. Ale często trzeba pracować, aby odkryć radość. Dzisiaj, szczególnie w obliczu wszystkich wyzwań ostatnich czasów, możemy i musimy pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby stworzyć radość, ponieważ na nią zasługujemy. Rezultat może nie tylko zmienić nasze podejście do życia, ale także wzmocnić tych, którzy nas otaczają. Jest tak wiele sposobów na znalezienie radości, jeśli tylko świadomie podejmiemy decyzję, by spróbować.

Kultywowanie radości

Ostatecznie, wybór radości jest procesem. Musimy nauczyć się, co trzymać blisko, a co puścić. W procesie zdrowienia pomocne jest stworzenie praktyki wdzięczności, która pomoże nam skupić się na tym, co ważne, a co możemy zostawić na podłodze w pokoju.

Dla mnie włoska odpowiedź na pandemię była ucieleśnieniem tej zasady. Kiedy pandemia ogarnęła Włochy, na przykład, rodziny grały muzykę, śpiewały i tańczyły na dachach swoich domów. Chłonęły wiatr we włosach i widok z okien. Świętowały to, że żyją pomimo ograniczeń narzuconych przez kwarantannę.

Dobrą wiadomością jest to, że my również możemy kultywować więcej radości w naszym życiu. Oto sposoby, jak zacząć:

Przyjmij akceptację. Ci z nas, którzy są na odwyku, wiedzą, że jest wiele rzeczy, których nie możemy kontrolować. Akceptując fakt, że nie możemy kontrolować tego, co jest poza nami, jak pandemia czy zawirowania polityczne, możemy odpuścić i skupić się na tym, co możemy kontrolować w pozytywny sposób.

Znajdź cel: Wszyscy musimy wyjść z naszych głów i połączyć się z czymś większym niż my sami. Nadal istnieją sposoby, aby zostać wolontariuszem i pomagać potrzebującym. Jest wiele opcji - od poświęcenia czasu na wirtualne wysłuchanie historii starszej osoby w twoim życiu po bezpieczne dostarczanie posiłków osobom odizolowanym.

Doświadczaj magii: Kiedy ostatni raz oglądałeś zachód słońca, spacerowałeś po lesie lub siedziałeś w kąpieli z bąbelkami o zapachu lawendy? Pamiętam, jak wiele lat temu odwiedziłam rodzinę w małym miasteczku w Connecticut. Pewnej nocy nie mogłem zasnąć, więc założyłem buty szwagra i wyszedłem na zewnątrz w śnieg sięgający mi do kolan. Usiadłem na ławce przy latarni ulicznej i patrzyłem, jak ślady moich stóp znikają, zasypane przez padający śnieg. Takie chwile kosztują niewiele, a są okazją do tego, byśmy poczuli się połączeni z naszym duchem i naszymi ciałami - by ogarnęła nas czysta radość z bycia żywym.

Doceniaj innych. Metodyści mówią o odnajdywaniu "cienkiej nici" dobra w kimś, nieważne jak małej. Kiedy poświęcamy czas na zauważenie i docenienie tych, którzy nas otaczają, czujemy się bardziej połączeni i pozytywnie nastawieni, co otwiera drzwi do radości.

Świętuj proste osiągnięcia. Czerpanie dumy z prostej czynności może zrobić miejsce na radość. Nawet jeśli naszym osiągnięciem jest pościelenie łóżka, to poczucie, że dbamy o siebie - tworząc spokojną przestrzeń - może prowadzić do radości.

Praktykuj współczucie i życzliwość. Czasami to właśnie akt życzliwości jest tym, co może pomóc komuś na dłuższą metę. Może to być coś tak prostego, jak odebranie telefonu i wysłuchanie, jak radzi sobie przyjaciel lub ukochana osoba, wysłanie przemyślanego prezentu, a nawet załatwienie sprawy za sąsiada. Ale współczucie i życzliwość muszą zaczynać się od tego, jak traktujesz siebie, ponieważ to będzie miało wpływ na to, w jaki sposób angażujesz się w świat zewnętrzny.

Zmniejsz swoje obciążenie. Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego. Ciągłe wewnętrzne komunikaty, które sprawiają, że czujesz, że musisz zrobić wszystko idealnie, tylko cię wyczerpią i sparaliżują. Zamiast tego nadaj priorytety temu, co naprawdę się liczy. Może to oznaczać czytanie bajki na dobranoc, a jutro zajęcie się brudną bielizną.

Zmodyfikuj swoją przestrzeń: Jako istoty ludzkie reagujemy na nasze otoczenie. Przestrzeń, która odzwierciedla nasze autentyczne "ja", może wzmocnić nasze poczucie pozytywności i stworzyć miejsce dla radości. Mówię tu o prostych akcentach, takich jak dodanie jaśniejszej żarówki, umieszczenie światełek świątecznych, zamieszczenie inspirujących cytatów, znaczących zdjęć, a nawet pomalowanie pokoju na mglisty błękit lub odważną czerwień - cokolwiek cię uspokaja lub sprawia, że czujesz, że żyjesz. Zapachy również mogą mieć znaczenie - czy to świeca do ciasta dyniowego, czy latkes gotowane na kuchence.

W okresie świątecznym zachęcam Cię do przyjęcia zmian, otwartej rozmowy o nich i podjęcia autentycznych kroków, aby uhonorować zarówno ból, jak i radość w sobie.