enja

Psycholog online

Zakres oferowanych usług

Poradnictwo przez Internet zawiera wyraźne zalety, ponieważ redukuje wstyd, obawę przed oceną i zażenowanie. Gabinet online to miejsce, gdzie możesz łatwiej się otworzyć i swobodniej pracować nad swoim życiem. To bezpieczny i dyskretny sposób radzenia sobie z trudnościami i problemami.
    Oferuję nowoczesne modele pracy psychologicznej online w ujęciu poznawczo-behawioralnym, analizy transakcyjnej i terapii Gestalt, w następującym zakresie tematów i trudności psychologicznych i seksuologicznych:
1. Rozwój osobisty.
Praca online jest wskazana, jeżeli masz poczucie, że nie wykorzystujesz swoich zasobów, talentów i potencjału, że pragniesz czegoś więcej lub chcesz zmienić kierunek, w jakim podążasz w swoim życiu. Albo kiedy zastanawiasz się, co masz do zaoferowania sobą, lub kiedy wątpisz, czy możesz mieć radosne i satysfakcjonujące życie. Jeżeli zadajesz sobie pytania typu: „po co to wszystko?”, lub „Jak znaleść wyjście z obecnej sytuacji?”.
2. Tematy decyzyjne
Mogę zaoferować Ci nowoczesne i wysoce skuteczne podejście w procesie podejmowania ważnych decyzji, kiedy wahasz się, w która stronę pójść dalej, albo masz poczucie, że wybór jest zbyt złożony lub trudny. Albo kiedy po prostu nie wiesz od czego zacząć, żeby wybrać właściwie.
3. Trudności z jedzeniem i kontrolą potrzeby odżywiania.
Istnieją juz modele pracy online, jeżeli masz podejrzenie, ze to może być anoreksja lub bulimia, że tracisz poczucie kontroli nad tym, co jesz, ile jesz i kiedy jesz, albo że ‘zajadzasz’ swoje problemy. Czasem wskazana może być praca bezpośrednia w gabinecie, ale to zależeć będzie od etapu diagnostycznego. Nie obiecam Ci czegoś, czego online nie można zrobić, ale też jasno dam znać, w jakim zakresie możemy pracować przez Internet.
4. Melancholia, brak energii, obniżony nastrój.
Może być wiele przyczyn obniżonego i melancholijnego nastroju, więc możemy przejść etap diagnostyczny, po czym, albo jasno określę, że możemy pracować online, albo też zachęcę Ciebie do kontaktu bezpośredniego, czy to z psychologiem, czy lekarzem.
5. Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego.
Praca przez Internet jest bardzo skuteczną formą pracy nad sobą, uczenia się radzenia sobie ze stresem, wcielania zasad zdrowego stylu życia, rozwijania prozdrowotnych nawyków w funkcjonowaniu. Jeżeli masz trudności w tym obszarze, to oferuję wypróbowane metody pracy.
6. Objawy psychosomatyczne.
Jeżeli cierpisz na objawy fizyczne, takie jak bóle głowy, żołądka, mdłości, duszności, palpitacje, itp., i wykluczona została choroba somatyczna, jako przyczyna, to może okazać się korzystna dla Twojego zdrowia i samopoczucia konsultacja online. Objawy rozregulowania funkcji fizjologicznych często łączą się z problemami emocjonalnymi i osobowościowymi, więc warto coś z tym zrobić.
7. Kontrola emocji, nawyków i zachowań.
Jeżeli robisz rzeczy, które wydają się Tobie nierozwojowe, które ograniczają Cię i blokują, lub kiedy widzisz, że inni cierpią z powodu tego co robisz.
8. Poradnictwo par i małżeństw.
Można skutecznie pracować online w zakresie tematów dotyczących zwiazków i rodzin. Jeżeli jest coś, co Cię męczy i przeszkadza w byciu w związku z drugą osobą, jeżeli dzieje się coś, co Cię niepokoi, albo jeżeli nie potraficie porozumieć się, to praca online jest dobrym wyborem.
9. Mediacja par.
Jeżeli doszło do czegoś co stawia pod znakiem zapytania przyszłość związku, lub macie poczucie, że tak dalej Wasz związek nie może już funkcjonować. Albo decydujecie się przygotować na rozwód bez traumy
10. Edukacja seksualna.
Poradnictwo online jest wysoce skuteczną i szybką formą pomocy, jeżeli masz pytania z zakresu seksualności, na które nie znasz odpowiedzi, albo nie masz pewności, ze znasz właściwą i pełną odpowiedź. Albo kiedy niepokoisz się o rozwój psychoseksualny swojego dziecka. Bardzo wiele problemów seksualnych rozwija sie na podłożu  fałszywej lub wykrzywionej wiedzy na temat seksu, płciowości, męskości i kobiecości.
11. Konsultacje seksuologiczne.
Gabinet internetowy oferuje bardzo dobre i sprawdzone metody diagnozy i konsultacji w zakresie szerokiego wachlarza tematów seksuologicznych, w tym współżycia seksualnego, doboru parnerskiego, trudności podczas aktywności seksualnej, itp. Możesz otrzymać jasną odpowiedź, co zrobić, by Wasz seks był udany, radosny i ciekawy.
12. Terapia seksuologiczna w ujęciu poznawczo-behawioralnym.
Jeżeli Twoje funkcjonowanie seksualne, zachowania, pragnienia, czy fantazje są źródłem rozczarowania, frustracji i cierpienia, to możliwe jest oferowanie pomocy online. Zawsze też jasno dam znać, czy praca online rokuje dobrze, czy też wskazana jest bezpośrednia wizyta.
13. Antykoncepcja, planowanie dziecka, trudności z zapłodnieniem (wykluczone przyczyny somatyczne), decyzja adopcyjna.
Poradnictwo online to bardzo dobry wybór, kiedy pragniesz porozmawiać w kwestii planowania rodziny.
14. Seks nietypowy
Jeżeli masz poczucie, że Twoje preferencje seksualne są poza głównym nurtem, lub kiedy masz obawy, że Twój partner może nie zaakceptować tego, czego pragniesz w seksie, to poradnictwo online oferuje nowoczene modele pracy.
15. Mniejszości seksualne
Poradnictwo online jest bardzo dobrą formą konsultacji dla osób reprezentujących mniejszości seksualne, ponieważ Internet pozwala na zachowanie anonimowości i zachęca do otwartej rozmowy. Zapraszam do kontaktu.