single

Sześć sposobów na najlepsze życie w 2023 roku

Słyszymy to cały czas. Nowy rok, nowy ty. Próba podjęcia postanowień, która często trwa do momentu, gdy zegar wybije północ 2 stycznia. W tym roku rzucam ci wyzwanie, abyś odłożył te postanowienia na bok i stworzył dla siebie nową narrację, która pomoże ci osiągnąć znaczącą zmianę. Bez względu na to, czy jesteś na odwyku, czy po prostu szukasz sposobów na poprawę swojego samopoczucia, oto sześć kroków, które możesz podjąć, aby pracować w kierunku konkretnego wyniku.

1) Sprecyzuj swoje cele
Identyfikuje co ty chcesz zmieniać w twój życiu i być jasny o przesłankach. Na przykład, czy wyobrażasz sobie swoje życie bez alkoholu lub narkotyków? Czy kariera, rodzina, związek romantyczny lub położenie geograficzne powstrzymują cię przed rozwojem osobistym? Wizualizacja swoich celów może dać ci siłę do zrobienia pierwszego kroku w kierunku zmiany.

2) Oceń swój ogólny stan zdrowia
Aby być najsilniejszą wersją samego siebie, musisz dokonać inwentaryzacji wszystkich aspektów swojego samopoczucia. Czy odczuwasz większą niż zwykle depresję, niepokój lub stres? Czy spędzasz nadmierną ilość czasu na swoim urządzeniu? Czy śpisz wystarczająco dużo? Czy jesteś w stanie jeść w sposób przemyślany, czy też masz tendencję do przejadania się lub radzenia sobie w sposób, który wolałbyś zmienić? Jak bardzo traktujesz priorytetowo swoją opiekę nad sobą - taką jak poświęcanie czasu na ćwiczenia, angażowanie się w działania, które sprawiają Ci przyjemność i kontakty towarzyskie z tymi, którzy kochają i wspierają Cię bezwarunkowo? Spisanie swojego podejścia do równowagi i dobrego samopoczucia jest ważne i będzie kluczowe w osiągnięciu zmiany zachowania.

3) Uznaj bariery i naucz się je pokonywać
Wielu z nas ma zabiegane życie - żongluje rodziną, karierą i innymi codziennymi sprawami. W Caron rozmawiamy o ludziach, miejscach i rzeczach, które mogą przeszkadzać w opiece nad sobą i leczeniu oraz o tym, jak podjąć kroki, aby je rozwiązać, aby nie stały się przeszkodą w osiągnięciu sukcesu. Na przykład wielu specjalistów uważa, że wzięcie urlopu w celu leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji w ośrodku zamkniętym negatywnie wpłynie na ich karierę. Pomagamy im jednak zrozumieć, że w dłuższej perspektywie wyzdrowienie przyniesie korzyści zarówno ich karierze, jak i życiu osobistemu. Zachęcamy do szukania wsparcia, aby zidentyfikować i usunąć przeszkody na drodze do osiągnięcia swoich celów.

4) Ciągle prosić o pomoc

Być może trzeba będzie zwrócić się do więcej niż jednej osoby lub organizacji, aby znaleźć najlepsze podejście do wspierania swoich celów. Zrozumiałe jest, jeśli czujesz się sfrustrowany tym procesem, ale ważne jest również, aby próbować dalej. Pomocne może być zaangażowanie przyjaciela lub członka rodziny, aby był twoim cheerleaderem lub nawet wykonywał telefony w twoim imieniu, jeśli czas jest problemem. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zasobów, które mogą pomóc w różnych kwestiach behawioralnych i terapeutów, którzy specjalizują się w dziedzinach, które mogą wspierać twoje konkretne potrzeby.

5) Zaangażuj bliskie osoby

Jeśli czujesz się sparaliżowany przez swoje obawy, możesz mieć tendencję do izolowania się. Nie mogę jednak wystarczająco podkreślić, że wsparcie społeczne jest najważniejsze w osiąganiu celów życiowych. Niezależnie od tego, czy jest to członek rodziny, bliski przyjaciel czy grupa wsparcia - otaczanie się tymi, którzy się o ciebie troszczą, zrobi różnicę w twojej zdolności do pójścia naprzód. Na przykład w przypadku uzależnień, zawsze opowiadamy się za udziałem rodzin i/lub bliskich osób w procesie leczenia i zdrowienia. Mamy programy stworzone specjalnie po to, aby edukować i wspierać bliskich, którzy zostali dotknięci chorobą uzależnienia. Eksperci behawioralni mogą pomóc Ci określić, gdzie należy postawić granice i kto stanowi najzdrowszy krąg wsparcia.

6) Stwórz strategie, dzięki którym będziesz się rozliczać.

Jak będziesz się trzymać odpowiedzialności? Zawsze polecam plan, który pomoże Ci wyznaczyć mierzalne i obiektywne mini-cele, nagrodzić się w zdrowy sposób za osiągnięcie tych celów i uwzględnić kroki, które należy podjąć, jeśli Twoje podejście nie działa. W zależności od pożądanego wyniku, gorąco zachęcam do wyznaczenia terapeuty, przyjaciela, członka rodziny lub współpracownika jako oddanego partnera do odpowiedzialności. Ważne jest, aby wybrać kogoś, kto ma do ciebie szacunek, rozumie twoje cele i może rzucić ci wyzwanie, abyś wytrwał w ciężkiej pracy niezbędnej do osiągnięcia sukcesu. Powinieneś z góry ustalić i bezpośrednio zakomunikować, jak często będziesz się meldował swojemu partnerowi i jak on może cię najlepiej wspierać.

Jeśli chcesz dokonać zmiany - dużej lub małej - która twoim zdaniem pozytywnie wpłynie na twoje życie, zachęcam cię, abyś zaczął od razu. Im dłużej zwlekasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że odłożysz swoje cele na kolejny rok. Co najważniejsze, bądź dla siebie miły i nie obwiniaj się, jeśli proces jest powolny lub jeśli masz komplikacje i musisz się przegrupować. Zachęcam Cię do posiadania nadziei i wiary, że możesz osiągnąć życie ponad swoje najśmielsze marzenia.